Archiwum kategorii: Narzędzia

Młotek

Młotek Podstawowe narzędzie każdego murarza to właśnie młotek. Młotek to bardo prosto skonstruowany przedmiot. Został on stworzony już bardzo dawno temu, i to przez pierwotnych ludzi. Młotek od samego początku jak został stworzony stał się bardzo pomocny i wręcz niezastąpiony w pewnych dziedzinach życia. Jeżeli murarz chciałby zacząć pracę bez użycia młotka, to z całą pewnością czeka na niego wielkie wyzwanie. Młotek to tak właściwie przedmiot składający się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest zazwyczaj wykonany z drewna trzonek, który służy do niczego innego jak trzymania go. Znaczy to, że człowiek powinien złapać młotek za trzonek i wtedy może go używać. Drugim elementem, z jakiego składa się młotek, jest zazwyczaj wykonana z metalu lub jakiejś stali odpowiednio uformowana główka. To właśnie główką wykonujemy prace, jakie przypisane są młotkowi, czyli nic innego jak przykładowo wbijanie gwoździ. Produkuje się również młotki z główkami gumowymi lub drewnianymi, ale to w zależności, do czego młotek jest przypisany.

Miara

Miara Mierzenie odległości to również bardzo ważna sprawa w budownictwie. Najczęściej jak przystępujemy do budowania jakiegokolwiek budynku najpierw musimy mieć jego plan, ponieważ to jest tak jakby podstawa. A jak to bywa z planami na każdym z nich są odpowiednie wymiary, a jak byśmy się niech trzymali, jeżeli nie posiadalibyśmy miary? Byłoby to niemalże niemożliwe, albo tak trudne i kłopotliwe, że i tak byśmy zrezygnowali z wymiarowości. Miarek jest wiele rodzajów, a oczywiście, co za tym idzie cena każdej miarki też jest różna. Oczywiście, jeżeli chcemy posiadać dobry sprzęt to powinniśmy się liczyć z dużymi kosztami, chociaż sam zakup dobrej miarki nie nadwyręży naszego budżetu zbytnio. Kiedyś stosowano z reguły miary drewniane segmentowe, a w tej chwili wielką furorę robią miary zwijane, robione z taśmy metalowej. Są one bardzo wygodne w użyciu i niezwykle trudno je zniszczyć. Miary są również podzielone ze względu na długość maksymalną, jaką mogą zmierzyć, a ta sięga nawet do kilkuset metrów.

Betoniarka

Betoniarka Sposób na tworzenie zaprawy jest w gruncie rzeczy bardzo prosty. Można go trochę porównać do tego jak kucharka w swoim królestwie, czyli w kuchni przygotowuje ciasto przykładowo na jakieś danie. Porównałem to procesu kulinarnego, ponieważ i w budownictwie i w kulinarii trzeba po kolei dodawać odpowiednie składniki, a przy tworzeniu zaprawy murarskiej tak się właśnie dzieje. Teraz zacznie się różnica, ponieważ w kulinarii do mieszania tych składników często używa się rąk, a w budownictwie do tego celu służy oczywiście betoniarka. Tak jak sama nazwa wskazuje betoniarka służy do tworzenia betonu, a przecież beton to nic innego jak zaprawa murarska. Oczywiście kolejną różnicą, jaką można od razu zauważyć to ilość przygotowywanego towaru, ponieważ w kulinarii przygotowuje się przeważnie małe ilości, a w budownictwie beto niekiedy robi się nawet w tonach, a to już ogromna ilość. Dlatego właśnie praca w branży budowlanej jest tak ciężką pracą, jak sami widzicie przerzucenie kilku ton różnych materiałów jest wyzwaniem.

Rusztowanie

Rusztowanie Na czymś trzeba stać podczas murowania czy tynkowania domu. Rusztowanie to bardzo często wykorzystywany przedmiot podczas prac budowlanych. Wielką trudność stwarzałoby murowanie domu z drabiny czy innego miejsca, a jeżeli postawimy rusztowanie to możemy się po nim bezpiecznie poruszać bez obawy, że się ono zniszczy. Oczywiście musimy zachować wielką ostrożność, ponieważ upadek z wysokości na twarde podłoże może okazać się dla nas bardzo szkodliwe. Albo zakończy się niemiłym bólem, kalectwem, a w najgorszym wypadku nawet naszą śmiercią, dlatego zawód murarza jest również niebezpieczny, o czy przekonał się już nie jeden człowiek. Rusztowanie najczęściej jest stosowane przy budowaniu domów piętrowych, gdzie człowiek w pewnym momencie nie może już sięgnąć z ziemi, a wtedy rodzą się problem, które zazwyczaj rozwiązuje urznie rusztowania. Rusztowań jest wiele rodzajów i najczęściej nie należą one do najtańszych towarów, ale pomoc, jaką niosą jest warta tych wszystkich pieniędzy, które na nie wydaliśmy.