Archiwum tagu: szafka

To czego częścią może być szuflada?

To czego częścią może być szuflada? Szuflada jako składnik całości oczywiście jest bardzo często spotykana, bo nikomu raczej nie przydałaby się sama szuflada, ponieważ nie miałaby swoich właściwości i oczywiście oszpecałaby nasze pomieszczenie. Zazwyczaj szuflady są jedynie częścią całości, a ta całość, w której umiejscowione są szuflady to oczywiście jakiegoś rodzaju meble. Najczęściej szuflady występują w takich meblach jak szafka czy szafa, czasami też szuflady są notowane w różnego rodzaju regałach. Jeżeli kupujemy szafkę, to nie sposób kupić taką bez szuflad, ponieważ wykonywanie szuflad stało się tak popularne w dzisiejszych czasach, że można je spotkać w niemalże każdym meblu, a to oczywiście z powodu, że szuflady są bardzo poręczne i przydają się w wielu sytuacjach i oczywiście jeszcze większej ilości ludzi. W szufladach możemy umiejscowić niemalże wszystko, oczywiście nie włożymy do szuflady czegoś, co ma większą objętość niż miejsce puste w szufladzie, ale to dość logiczne i raczej nie trzeba nikomu o tym przypominać.

Szafka przy łóżku

Szafka przy łóżku Sypialnia to miejsce bardzo intymne, jednak powinno także być funkcjonalne. Moim skromnym zdaniem w sypialni, oprócz rzecz jasna łóżka, powinna znajdować się szafa na ubrania, chyba, że ma się garderobę, choć jakby nie było jest to i tak rodzaj szafy na ubrania. Oprócz szafy na ubrania w sypialni powinno znajdować się lustro. Przy łóżku w sypialni nie może także zabraknąć szafki. Szafka przy łóżku to doskonała rzecz, szczególnie, jeśli pokój do spania jest typową sypialną (w sensie łóżka się nie składa). Szafka przy łóżku jak już wspomniałam, jest naturalnym wręcz wyposażeniem tego pomieszczenia. Problem pojawia się, gdy w sypialni jest tak mało miejsca, że szafka się nie zmieści. Jeśli jednak jest sporo miejsca, to szafek takich powinny być dwie, jedna z jednej strony łóżka, druga z drugiej – wiadomo. Szafka przy łóżku jest to bowiem takie udogodnienie, że ciężko określić to słowami. Szafka przy łóżku to przede wszystkim miejsca na schowanie pewnych rzeczy osobistych. Szafka taka to także miejsce, na którym można postawić szklankę z herbatą czy też położyć książkę.

Szafka na buty

Szafka na buty Ważną częścią wyposażenia domu jest także szafka na buty. Nie raz bowiem widziałam, że jak w domu brakuje szafki na buty, to w przedpokoju robi się istna wystawa butów domowników, ale i gości. Bez szafki na buty domownicy nie mają ich gdzie umieścić, przez co tworzy się całkiem niepotrzebny bałagan. Dobrze jest też, gdy w domu jest osobna szafka na buty dla gości. Goście przychodzący w odwiedziny, mogą bowiem włożyć swoje obuwie do szafki nie tworząc jednocześnie przy drzwiach niepotrzebnego nieładu. Dziwi mnie, że niektórzy ludzie nie uważają za konieczność posiadania szafki na buty. Sama osobiście posiadam takich szafek dwie, a w zasadzie jedną porządną szafę dla domowników i drugą szafkę nieco mniejszą przy drzwiach, właśnie dla gości. W tej mojej mniejszej szafce mieszczą się także buty domowników, ale tylko takie w których aktualnie chodzimy. Te buty, których nie używamy z różnych powodów, chowane są natychmiast do szafy na buty. W szafce na buty w moim przypadku, znajdują się także rolki oraz łyżwy.

Szafka kuchenna

Szafka kuchenna Kuchnia to takie miejsce, gdzie przygotowuje się pokarmy, piecze ciasta i robi wszystko inne co z jedzeniem związane. Żeby móc dobrze wykorzystywać swoją kuchnię dobrze by zatem było mieć wszystko pod ręką, to znaczy w szafkach. Szafki w kuchni mogą być stojące. Szafki w kuchni mogą być wiszące. W zasadzie wszystko jedno, ponieważ jak wiadomo każdy swoją kuchnie urządza po swojemu, a szafki są tego elementem. Szafki w kuchni to niezwykle ważna rzecz, zaraz wyjaśnię dlaczego. Szafka w kuchni przede wszystkim jest miejscem, do którego można schować wszystkie potrzebne w czasie gotowania rzeczy. Ale nie tylko, ponieważ szafka w kuchni to także szafka na szklanki, w których robimy herbatę. Szafka w kuchni oprócz tego, że chowa te wszystkie atrybuty przed gośćmi i domownikami to spełnia także inną ważną rolę. Otóż, szafka w kuchni przede wszystkim jest miejscem pojemnym, oznacza to mniej więcej tyle, że szafka w kuchni ma za zadanie pomieścić jak najwięcej rzeczy niezbędnych. W szafce musi bowiem zmieścić się niemal wszystko, od noża poczynając, na garnkach kończąc.